Hizmetlerimiz

Vinç Kiralama Vinç Kiralama

Vinç Kiralama

Ağır cisimleri yerinden kaldırmak, hareket ettirmek, nakliye etmek, yerleştirmek için kullanılan iş makinelerine vinç denilmektedir. Genel olarak inşaat sektöründe kullanılan bir makinedir. Bunun yanı sıra tersane, büyük iş fabrikası veya mağazalarda yüksek raflara ürün yerleştirme için kullanılmaktadır. Her alanda kullanılan vinç çeşitleri değişmektedir. Amaca ve kullanacağı alana göre değişik özelliklere sahip olması gerekmektedir. 1 tondan 1000 tona kadar yük taşıyabilen, model ve marka değişikliği bulunan birçok vinç çeşidi bulunmaktadır.

Vinçler, genel olarak pahalı iş makinelerindendir. Bu nedenle her firma satın almamaktadır. Bunun yerine sık tercih edilen vinç kiralama sektöründen faydalanırlar. Vinç kiralama,  daha uygun bir hizmet olduğundan çoğu firma kiralık vinçleri tercih etmektedir.

Kiralık Vinç Sektörü

Kiralık vinç sektörü, çok talep gören bir sektördür. Özellikle son yıllarda müstakil evlere olan ilgi ve yapılanmaya ilişkin planlar ile inşaat sektörünün hareketlenmesi, kiralık vinç veren firmalarında yüzünü güldürdü.

Kiralık vinç sektörü oldukça yaygın ve birçok yerde bulunabilecek firmalardır. Bu firmalar arasında güvenilir olanı seçmek kiralayan açısından büyük önem taşımaktadır. Bazı firmalar, vinç kiralama hizmeti verdiğini ileri sürse de sadece aracılık yapmaktadır. Bu durum vinci kullanırken veya daha sonrasında yaşanacak bir problemde kiralayan firmayı zor duruma sokar. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için, firmanın gerekli belgelerini inceleyebilir veya referanslı kiralık vinç firmalarını tercih edebilirsiniz.

Vinç Kiralama Firmaları

Vinç kiralama önemli bir iştir. Her ne kadar çok sayıda firma olsa da güvenilir firma azdır. Bu nedenle çevrenizde daha önce vinç kiralama hizmeti satın alan ve memnun kalan kişiler varsa bu firmalarla çalışmayı tercih edin.

İnternet bu konuda sizin için büyük bir nimet olacaktır. Vinç kiralamayı düşündüğünüz firma hakkındaki yorumları ve referansları internetten inceleyerek karar verebilirsiniz.

Vinç kiralarken hangi amaçla ve nasıl bir ortamda kullanılacağını mutlaka belirtmelisiniz. Buna uygun bir vinç modeli kiralamalısınız. Her vinç her ortamda kullanıma uygun değildir. Motor gücü yetersiz bir vinci kullanım alanı dışında kullanmanız vincin bozulmasına ve kazalara yol açabilmektedir.

Vinç Kiralama Fiyatları

Vinç kiralama, vinç satın almaya göre her zaman daha uygun fiyatlıdır. Vinç kiralama hizmetinden ilk defa yararlanacaksanız bu konuda dikkatinizi çeken şey, döviz üzerinden kiralanması olacaktır.

Vinç kiralayan çoğu firma inşaat sektöründen olduğu için aylık, yıllık olarak kiralama talebinde bulunmaktadır. 6 aylık veya bir haftalık gibi sürelerde dolar veya avro cinsinden ücretlendirme yapmayı tercih etmektedir. Fakat mağaza gibi sadece ayda bir kez, birkaç saatlik bir süre için kiralamalarda TL para birimi ile de ücretlendirme yapılmaktadır.

Fiyatlar, yıllara göre değişim göstermektedir. Bunun en büyük etkeni arz talep meselesidir. Özellikle inşaat sektörünün hareketli olduğu yıllarda vinç kiralama daha uygun fiyatlara gelmektedir. Malzemelere zam gelmesi veya ülke genelinde yaşanan ekonomik krizde fiyatlara yansıyabilmektedir.

Vinç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer vinç kiralama ile birlikte operatörde firmadan gelecekse  gelen operatörün belgeli ve alanında uzman bir kişi olmasına önem verin. Aksi taktirde özellikle inşaat gibi çok ağır yüklerin vinçlerle taşındığı alanlarda operatör dikkatsizlikleri ölümcül kazalarla sonuçlanabilmektedir.

Kiraladığınız vincin kaldırabileceği güç ağırlığı üzerinde yazmaktadır. Buna göre size uygun olup olmadığı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca vinçlerin devlet mevzuatında yer alan belgelere ve kaliteli parçalara sahip olması gerekmektedir. Uygun malzemelerle ve gerekli belgeleri bulunan vinçler kiralamaya özen gösterin.

Vinçlerin periyodik bakımları vardır. Bu bakımların yapılmış olması vincin düzgün çalışması için önemlidir. Bu nedenle güvenli firmalarla çalışmaya özen göstermelisiniz.